برداشت از سی دی آرامش

چهارشنبه 15 اسفند 1397 04:05 ب.ظنویسنده : زهره فرهنگیان

 

برداشت از سی دی آرامش
 درابتدا جناب آقای مهندس در مورد سه مقوله‌ (جسم‌،روان،جهان بینی) که دردرمان اعتیاد نقش دارند صحبت کرده اند.  مثلث جسم از سه ضلع ژن، تفکر و جهان بینی و نگهداری جسم است. سیستم ایکس، فیزیولوژی، مواد شبه افیونی روی روان انسان تاثیر زیادیدارد ودر واقع روان از ازدواج جهان بینی و فیزیولوژی بوجود می آید. غیر از این دو مقوله، ضمیر ناخودآگاه هم روی روان تاثیر می گزارد. که گفته شد که ضمیر ناخودآگاه همان فطرت و ذات انسان است. 
در ادامه سخنان بین شاگرد و استاد مربوط به۷۲/۹/۱ مطرح می شود. 
استاد به شاگرد می گوید‌‌: اگر می خواهی ادامه ندهی، آزادی و ما به تو اختیار داده ایم و می توانی راه را ادامه دهی یا نه، تصمیم با خودت است. زیرا ما در کارمان دائما تکرار داریم مثل روش Dst در کنگره و اختیار برای انسان مهم است که خودش تصمیم بگیرد. در پرتوی این تکرار هاست که تزکیه و پالایش صورت می گیرد. در ادامه در مورد هاله انسان صحبت کردند که هر موجود زنده ای دور خودش هاله دارد که از نور و انرژی است، و به شکل ها و رنگ ها مختلف است و اگر هاله انسان خراب باشد کل انسان مورد ابهام و القاء قرار می گیرد، مثلا یک علت بیماری های روانی خراب بودن هاله انسان است. کره زمین هم هاله دارد که همان جو زمین است.  زندگی ما فقط کار نیست باید توام با فکر باشد زیرا فکر، کار ما را درست می کند، و ما در انجام مسولیت هایی که داریم باید کوشا باشیم و عجله نکنیم. بعضی از انسان ها هستند که با چشم خود فکر می کنند در صورتی که باید، با عقل و مغز خود فکر کرد و بهترین مسیر را انتخاب کرد. بعد استاد به شاگرد می گوید: ما مانند شمع هستیم که مسیر راه را نمایان می کنیم و ما باید از نور این شمع با حرکت و فکر و اندیشه خود به روشنایی که همان هدف ما هست برسیم. در ادامه شاگرد می گوید من علاقه دارم که جهان های دیگر را رویت کنم و به مسائل ماورایی دست پیدا کنم‌. استادمی گوید: دید چشم در این مسائل باورتان را زیاد نمی کند چون در هاله یتان بخارهایی وجود دارد که شیشه بینایی را قدری تار کرده است و سیستم تو ناقص است، کابوس می بینی و تعادل ندارید. اکنون باید ذره ذره پالایش بشوید و از آن فرو رفته ای بیرون بیایید. شاگرد از استاد سئوالی را می پرسد که چگونه عقل را زیاد کنم؟ 
آرامش فکر بالا برنده قدرت عقل است. برای رسیدن به آرامش فکر باید تزکیه و پالایش شوید و در صراط مستقیم قرار بگیرید تا خداوند هم به تو کمک کند و نگهبان تو باشد. 

با احترام، همسفر کبری.

نمونه سوالات

۱_هرموجود زنده ای در خودش هاله ای دارد که از.........‌‌‌‌‌‌و........‌است.
نور - انرژی 
۲_در زندگی کار ما باید همراه با چه باشد؟
با فکر و اندیشه و فکر ما کار ما را درست می کند. 
۳_وقتی که شاگرد به استاد گفت می خواهم جهان ها دیگر را رویت کنم استاد چه جوابی داد؟
استاد گفت در هاله هایتان غبارهایی وجود دارد که شیشه بینایی را قدری تار کرده و تو تعادل نداری و کابوس می بینی و سیستم تو ناقص است اکنون باید ذره ذره پالایش شوی.
 ۴_بالا برنده قدرت عقل چیست؟
آرامش فکر.
 ۵_قدرت اصلی باید از ....... و .....‌‌‌ متمرکز شود تا به فرمان عقل برسیم.
فکر و عقل. 
۶_برای رسیدن به آرامش فکر باید چیکار کرد؟
بادوری کردن از دروغ وحسد و پیمان شکنی و....‌در صراط مستقیم قرار بگیریم و تزکیه و پالایش بشویم.


آخرین ویرایش: شنبه 18 اسفند 1397 06:56 ق.ظ

 
دوشنبه 20 اسفند 1397 05:54 ب.ظ
دسمریزاد ب خدمتگزاران لایق کنگره
شنبه 18 اسفند 1397 06:56 ق.ظ
بسیار عالی، خداقوت خانم کبری
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic