کارگاه آموزشی خصوصی همسفران

دوشنبه 20 اسفند 1397 07:54 ب.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 
به نام قدرت مطلق الله

یازدهمین جلسه از دور چهاردهم سری 

کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران کنگرۀ 60؛ نمایندگی الهیه مشهد


با دستور جلسه :وادی هفتم و تاثیر آن بر روی من "


    استاد جلسه : همسفر محبوبه

نگهبان جلسه : همسفر مریم   دبیر جلسه : همسفر بهناز

  روز دوشنبه مورخ  1397/12/20در ساعت 16:00 آغاز بکار نمود.


خلاصه سخنان استاد:


سلام دوستان محبوبه هستم، همسفر مصطفی؛ 
خدارو شاکرم که تونستم این جایگاه رو تجربه کنم، و از راهنمای عزیزم سرکار خانم زهره فرهنگیان سپاس گزارم که به من اعتماد کردند و استادی این جلسه رو به من سپردند. 
وادی های کنگره ۶۰، مجموعه ی قوانینی هستند که به صورت پیوسته و زنجیر وار، عنوان شده اند. این قوانین نه تنها برای مسافران و همسفران، بلکه برای تمامی انسان ها قابل استفاده می باشند، و با کاربردی کردن این وادی هاست که می توانیم، به آرامی مشکلاتمان را حل نماییم و به آرامش برسیم. 
و اما وادی هفتم؛ رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه، دیگری آنچه برداشت می نماییم. از آن جا که انسان موجودی مخیر است و همواره بر سر دو راهی انتخاب قرار دارد، مسئله ی پیدا کردن راه درست، بسیار مهم می باشد، لذا باید عواملی که بر این موضوع تاثیر گذار هستند را بشناسیم که در این جا به سه مورد از این عوامل اشاره ای می نمایم. 

یکی از این عوامل، آن است که بدانیم کجا قرار داریم و قرار است به کجا برسیم، چرا که اگر مبدأ و مقصد مشخص نباشد پیدا کردن راه های ممکن و سپس انتخاب بهترین راه معنی و مفهومی ندارد. 
عامل دوم حس؛ از آنجا که گفته شد، حس اولین نیروی بکار اندازی قوه ی عقل و در واقع، مانند گیرنده ای می باشد که اطلاعات را برای عقل می آورد، و عقل بر اساس این اطلاعات فرمان صادر می کند، اگر حس ما در اثر حرکت در مسیر ضد ارزش ها، آلوده شده باشد، اطلاعاتی غلط را در اختیار عقل قرار داده، و به تبع آن فرمانی نادرست صادر می شود. برای حل این نقیصه، کافی است تفکر سالم داشته و تزکیه و پالایش را از خودمان شروع نماییم. 

عامل سوم، این که بدانیم، همیشه بهترین راه کوتاهترین راه نیست و این نیروهای منفی و بازدارنده هستند که برای ما راه ضد ارزش ها را جذاب و فریبنده نمایش می دهند، اما به واقع جز تخریب و خسارت چیز دیگری عاید ما نمی شود. 
برای ملموس شدن این عوامل کافیست به درمان اعتیاد نگاهی بی اندازیم، بیماریی که سال ها درگیر آن بوده، و چون راه درمان را نمی شناختیم، هر چه بیشتر برای رهایی از دامش تلاش می کردیم، حلقه ی محاصره ی آن را تنگ تر و تنگ تر می دیدیم. برای مثال بر اثر اطلاعاتی غلط، که عنوان می شد الکل می تواند جایگزین ماده ی مصرفی فرد مصرف کننده شود و اعتیادی ندارد، شخص نه تنها، درمان نمی شد بلکه به الکل هم وابسته می شد و یا به دلیل مشخص نبودن مبدا این بیماری، یعنی مشخص نبودن آن که تخریب مخدرها در چه قسمت هایی می باشد، و گمان می شد تخریب مخدرها تنها بر روی ساختارهای روحی و روانی می باشد، از درمان با داروهای آرام بخش و بیهوشی استفاده می شد که تخریب آن بسیار بیشتر بود. 
تا زمانی که حقیقت درمان اعتیاد توسط جناب آقای مهندس دژاکام، کشف شد، و ایشان گفتند از آن جا که تخریب مخدرها، در طول زمان اتفاق افتاده، درمان نیز در طول زمان اتفاق می افتد، و مثلث درمان را بیان نمودند، که سبب شد آرامش به زندگی هایمان باز گردد. 

مسئله ی مهم دیگر پس از یافتن راه، برداشت ماست. باید بدانیم که یافتن راه هدف ما نیست، بلکه وسیله ای برای رسیدن به هدف می باشد. یعنی همان طور که، کشاورز پس از کاشت بذر باید مراقبت هایی را انجام دهد و سپس محصولات و نه علف های هرز را برداشت نماید، که درغیر این صورت تنها محصولات آفت زده و یا علف های هرز برایش باقی می ماند، ما نیز پس از یافتن راه، باید با حرکت، بهترین برداشتنی ها را برداشت نماییم. در انتهای وادی نیز انسان ها به دو دسته ی، کم خردان و خردمندان تقسیم و ویژگی هایی برای هر دسته عنوان شده است. بارزترین ویژگی کم خردان آن است که ابتدا فعل را انجام می دهند و سپس فکر می کنند لذا نه تنها نمی تواند مشکلات خود را حل نمایند، بلکه از دل هر مشکل، مشکلی جدید ایجاد می کنند. مثلا اگر در این گروه قرار داشته باشیم و برایمان تصادفی اتفاق بی افتد، به جای حل کردن آن درگیری ایجاد کرده و ممکن است علاوه بر خسارت مالی خسارت جانی هم برای خود و اطرافیانمان به وجود آوریم. اما در مقابل خردمندان کسانی هستند که ابتدا تفکر می کنند و سپس فعل را انجام می دهند و به همین سبب به آرامی و راحتی مشکلاتشان را حل و فصل می کنند. امیدوارم که با استفاده از وادی ها، بتوانیم در یافتن راه و برداشتمان از راه بهترین کارها را انجام دهیم و در زمره ی خردمندان قرار گیریم.در ادامه به همسفر تازه رها شده گل نمادین اهدا شد.
تایپ: همسفر محبوبه، لژیون پنجم
عکاس: همسفر زهره، لژیون پنجم
نگارنده: همسفر محبوبه، لژیون پنجم


برچسب ها: کنگره 60 ، درمان اعتیاد ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 20 اسفند 1397 08:22 ب.ظ

 
سه شنبه 21 اسفند 1397 10:36 ب.ظ
خسته نباشی محبوبه جان انشاالله در جایگاه کمک راهنمایی ببینم. با ارزوی موفقیت برای شما
سه شنبه 21 اسفند 1397 01:19 ب.ظ
ممنون، از دوستان و خواهران عزیزم
خیلی ممنونم از راهنمای عزیزم، که به من اعتماد کردند و ممنون به خاطر تمام لطف هایی که به من داشتند
سه شنبه 21 اسفند 1397 12:17 ب.ظ
خداقوت خدمت همه ی خدمتگذاران کنگره.
محبوبه عزیزم خیلی خوشحال شدم که دراین جایکاه دیدمت و مطمئنم که تو لایق جایکاه های بالاتری هم هستی بهترینارو واست ارزو میکنم موفق باشی.
دوشنبه 20 اسفند 1397 10:47 ب.ظ
خسته نباشید خواهرای گلم ممنون از همگی
دوشنبه 20 اسفند 1397 10:35 ب.ظ
خانم‌محبوبه متن رو خوندم‌عالی بود انشاالله در جایگاه‌ هایی بالاتر ببینمتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic