برداشت از سی دی چرخ

سه شنبه 20 فروردین 1398 12:36 ب.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 

به نام قدرت مطلق الله.
 یزدان پاک حافظ محافظین است. به عقیده جناب آقای مهندس، علم و هنر همه برای بهبود زندگی انسان ها می باشد، چه در مقوله ی روانی، چه روحی و چه سلامتی مانند مسئله اعتیاد که چرخ را از نو اختراع کردیم در حالی که هنوز در سطح گیتی این مسئله مجهول می باشد اما در کنگره سند بدون نقص می باشد.
 در مورد جسم و جهان بینی بسیار گفته شده ولی در مورد روان که ان را با روح و نفس اشتباه می گیرند کم صحبت کردیم. فهمیدیم که روان یعنی خلق وخوی یا رفتار و کردار انسان ها در صور پنهان و آشکار که مسئله دیگری است. مانند صدا که خودش چیزی ندارد باید چیزی به وجودش آورد، دقیقا روان هم همین طور است. مانند صدای ابشار که از برخورد اب به سنگ صدای ان را میشنویم و یا مانند نوازنده گیتار، که گیتار حکم جسم و نوازنده، جهان بینی که مربوط به نفس می باشد. باید هر دوسالم باشند تا صدای آهنگ خوب، شاد، یا بد را بشنویم. در حالی که نفس را با جسم یکی می گیرند اما در واقع نفس ان چیزی است که تعیین موجودیت می کند در ظاهر وباطن و خواسته دارد که در قرآن گفته شده ما شما را از نفس واحده آفریدیم و در واقع نفس خود ما هستیم، که سه بخش است: 1ـنفس اماره  2ـ نفس لوامه 3ـ نفس مطمئنه. 
حال این نفس اعتیاد پیدا کرده و بر اساس یک مثلث در حرکت می باشد 1-خواسته خودش (نفس) 2- تقدیر (نامه پیشین) 3- فرمان دلی (که برای هرکس نیست).
بعد گفتیم روان از سه بخش 1- فیزیولوژی جسم، 2-جهان بینی یا افکار واندیشه و 3- ضمیر ناخودآگاه یا فطرت متشکل شده است که این مثلت یک وتر هم دارد که ان الهام می باشد و در روان نقش دارد. حال فهمیدیم اشکال از کجاست. با شربت oTمی توانیم، آن را حل نماییم زیرا این شربت، دارویی مناسب، با میزان مناسب و در زمان مناسب مصرف می شود و می توان به نتیجه رسید. از آن جا که اعتیاد خود مادر بیماری ها می باشد، این شربت بسیار با ارزش است. وقتی وارد کنگره شدید و سفر اول خود را شروع کردید، از یک مرحله عبور کردید، از یک مصرف کننده، یک انسان پخته، فکور و فهمیم تبدیل شدید حال لازم است به چند مسئله توجه کنید:
1-برنامه زندگی خود را کنترل و تنظیم نمایید. 
2- ستایش خداوند را ادامه بدهید و به هستی با دقت نگاه کنید. 
3-با مسائل گذشته خود دوست باشید و معلم خود قرار دهید چون آنها خود شما هستید. با خواندن کتاب ها و تمرین نوشتارها و سی دی ها درس بگیرید چون آرامش فکر و اندیشه بالا برنده قدرت عقل است، و ورود به دنیای راهنما که دیگران از آن بهره می گیرند تا ژرف ترین نقطه دنیایی که به آن تعلق دارید برسید. 

نمونه سوالات. 
1پنجره یا دریچه یا حفره چه مفهومی دارد؟ 
ج:درب ابتدای شناخت کامل خودتان است.
 2-آیا قدرت اهریمنی همیشه در راس می باشد؟ 
ج:خیر ممکن است چند صباحی در راس باشد ولی بعد سقوط خواهد کرد و در هیچ کجای عالم جا ندارد. 
3ـ یکی از شگفتی های جهان را نام ببرید؟ 
ج:یک شگفتی خود ما هستیم مانند ناخن های مان. 
4ـ برای باز کردن گره ها و باز شدن مشکل باید چه کار کنیم؟ 
ج:اول باید تجدید قوا کنید و رفتار خودتان را عوض کنید و مسئولیت را بپذیرید تا برنده شوید که به نحوه ی عمل خود انسان بستگی دارد. 
5ـ برای اینکه به آرامش فکر برسیم باید چه کار کنیم؟ 
ج: باید ازضد ارزش ها پرهیز کنیم و سر ساعت کارهای مان را انجام دهیم راهی را که رفتیم یک روزه امکان بازگشت آن وجود ندارد. 
6ـ روان را تعریف کنید.
خلق وخوی ورفتار افراد در صور پنهان و آشکار. 

تایپ: همسفر فروغ، لژیون پنجم
نگارنده: همسفر محبوبه لژیون پنجم

برچسب ها: کنگره۶۰ درمان اعتیاد ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 20 فروردین 1398 01:07 ب.ظ

 
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 10:54 ب.ظ
خانم فروغ و خانم محبوبه عزیز خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic