برداشت از سی دی ساختمان جسم ۲

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:02 ب.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 
به نام قدرت مطلق الله 
برداشت از سی دی ساختمان جسم ۲ 
ما فکر می کنیم که علت مریضی ها میکروب و یا ویروس می باشد در صورتی که علت های دیگری هم وجود دارد به عنوان مثال با کمی دقت به طعامی که می خوریم می توانیم کمبود بسیاری مواد و ویتامین های جسم را جبران کنیم. هر چیزی که در قرآن آمده بر مبنای حساب و کتاب دقیق و بی نظیر بیان شده است. اما بعضی انسان ها بدون اطلاعات و آگاهی درباره آفرینش خداوند صحبت می کنند و گاهی اوقات در زرق و برق چیزهایی قرار می گیریم و متاسفانه از آن جا که اگر انسان از نوشتارها و گفتارها جلوتر نباشد، به صحت و سقم آن مطالب پی ببرد، دچار مشکلات فراوانی می شود. در صورتی که اگر مقداری تفکر و اندیشه کنیم از یک سری شواهد و دلایل می فهمیم که این حدف درست است یا خیر. 
جسم انسان به یک ساختمان تشبیه شده، همانطور که کره زمین از ۱۰۲ عنصر تشکیل شده، این عناصر در جسم ما هم وجود دارد و ما ظاهر جسم مان را می بینیم ، تمام میوه های خوشمزه از خاک بوجود آمده همین طور عسل حالا ما برای اینکه بهتر درک کنیم ساختمان جسم را به آسمان خراش تشبیه می کنیم، اگر در آسمان خراش تمام مصالح ساختمانی، تاریخ مصرف داشته باشد از یک روز تا یک سال و آن ها را به موقع تعوض نکنیم چه اتفاقی می افتد؟ کمبود مواد تخریب ایجاد می کند و ساختمان فرو خواهد ریخت و امکان نگهداری چنین ساختمانی غیر ممکن می شود. حالا ساختمان عظیم جسم و یا شهر وجودی ما که دائما احتیاج به مواد اولیه احتیاج دارد و کمبود هر یک از مواد مثل آهن، فسفر، ید، پتاسیم، ویتامینD ویتامین A کلسیم و ... چه مشکلاتی را به وچود می آورد؟ مثلا در اثر کمبود کلسیم، اسکلت جسم ما نرم می شود و فرو خواهد ریخت. بدن ما مرتب در حال تغییر و ساخت و ساز است و این دستی که ما داریم، دست پارسالی نیست و قسمت های دیگر بدن همه عوض می شود. همین طور که کمبود ویتامین برای جسم ما تخریب ایجاد می کند، وجود مقادیر بیش از اندازه همزیان آور است و سم می شود. یک ماده غذایی که کم مصرف شود در شرایط خاص می شود دارو، معمولی مورد استفاده قرار بگیرد می شود غذا، بیش از اندازه مورد استفاده قرار بگیرد می شود سم و این مواد اولیه باید با حساب و کتاب وارد جسم ما شود.
 مواد غذایی باید در یک زمان مناسبی مورد استفاده قرار بگیرد و این ۳ اصل را در نظر بگیریم اصل اول : در زمستان از کدو حلوایی و شلغم استفاده کنیم که جلوگیری می کند از خیلی از مریضی ها و خوردن لیمو ترش در هفته دو یا سه با توصیه می شود . از کشک طبیعی و لبنیات طبیعی و همچنین از عدس و لوبیا و میوه جات استفاده شود. اصل دوم: در میزان مناسب و اندازه مشخصی به جسم برسد و از غذایی که حجمش کم است و خاصیتش زیاد مثل خرما استفاده شود. اصل سوم: این غذا باید در یک ساعت به خصوص مورد استفاده قرار بگیرد که به آن می گوییم، زمان تغذیه مناسب، در صبح می توانیم هر نوع غذایی بخوریم ولی شب از غذای سبک استفاده شود و سعی کنیم حجم غذا کم باشد.
 فرق ساختمان و جسم ما این است که ساختمان را نیروی متخصص تعمیر می کند اما جسم ما خودش را ترمیم و بازسازی می کند. 

نمونه سوالات 

۱- چه عامل ویا عواملی به جز میکروب و یا ویروس سبب ایجاد بیماری می شود ؟ 
کمبود ویتامین ها و در نظر نگرفتن ۳ اصل مهم .
۲- چرا باید از نوشتارها و گفتارها جلوتر باشیم؟ 
زیرا بتوانیم به درستی یا نادرستی آن پی ببریم 
۳- خاصیت لیمو ترش در زمستان چیست؟
 مصرف آن در هفته ۲ یا ۳ بار از سکته جلوگیری می کند 
۴- اگر جوانی ویتامین و کلسیم زیاد بخورد چه اتفاقی می افتد؟ 
در کلیه رسوب می کند و سنگ ساز می شود
 ۵- چه نوع مواد غذایی را نمی توان پس از پخت دوباره گرم نمود ؟ قارچ، تخم مرغ، 

تایپ: همسفر منصوره، لژیون پنجم
نگارنده: همسفر محبوبه لژیون پنجم

برچسب ها: کنگره 60 ، درمان اعتیاد ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:34 ب.ظ

 
یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 02:35 ق.ظ
خدا قوت
یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 02:34 ق.ظ
عالی بود
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 10:04 ق.ظ
خانم منصوره و محبوبه عزیزخیلی عالی بوداز زحمات شما ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic