برداشت از سی دی حقه 2

سه شنبه 18 تیر 1398 08:10 ق.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 همان طور که در جلسات قبل گفته شد آموزش یکی از مسائل بسیار مهم است و مانند پیکانی است که تاریکی و ظلمت را می شکافند. برای آموزش چند مسئله ی حائز اهمیت وجود دارد و آن این است که استاد باید مواردی که درصور پنهان وجود دارند و قابل تعریف کردن نیستند، مثال و تشبیه بیاورد تا قابل لمس شوند و شاگرد نیز باید اگر متوجه چیزی نشد سوال کند. گفته شد اگر در قرآن کلماتی زیاد تکرار می شوند یعنی بسیار با اهمیت هستند و در زندگی ما نقشی اساسی دارند، مانند کبر، شرک و کفر. استاد امین در این سی دی انسان را به دو مورد تشبیه کرده است یکی کارخانه و دیگری زمین، البته زمینی وسیع که شامل کویر و جنگل و غیره باشد، همانطور که در قرآن هم برای انسان این تشبیه استفاده شده است. کبر یعنی اینکه انسان خود را در جایگاه خدا قرار دهد البته با درجات مختلف است و در صورتی انسان به این جایگاه می رسد که به توانایی و یا قدرت بالایی رسیده باشد، مانند کسی که در کارخانه ای کار می کند و آرام آرام که به سمت های بالاتری رسید خود را رئیس کارخانه بداند. در این شرایط چون خود را در اندازه ی خدا می داند خداوند نیز نور و برکت را از او می گیرد و مانند کشاورزی می ماند که بذر خوب و زمین خوب دارد اما آب و نور آفتاب ندارد. در این شرایط مشخص است که به چه روزی می افتد و در این شرایط می ماند تا دوباره بتواند خود را به مرور زمان و با تلاش شاید بعد از صد ها سال از این شرایط نجات دهد. دسته ی بعدی مشرکان هستند، مشرکان کسانی هستند کوته بین که می خواهند زود به خواسته هایشان برسند و همیشه فکر می کنند بسیار زرنگ هستند و البته اهل معامله هستند. آنها همیشه به دنبال کسی هستند که برایشان خدای دیگری باشد، خدایی که مقاصدشان را خیلی زود به نتیجه برساند. این است که به دنبال کسانی می روند که دچار کبر شده اند. انسانهایی که کبر دارند در پی عرضه ی کالا هایی هستند که قبلا از انسان های دیگر گرفته اند. مشرکان مانند کشاورزانی هستند که مقداری سهم آب دارند و برای اینکه سهم آب بیشتری داشته باشند و یا بذر بهتر و بیشتری داشته باشند با خدای جدید خود وارد معامله می شوند و انرژی و آب و بذر بیشتری را می گیرند به خیال اینکه برد کرده اند. اما بعد از گذشته زمانی نه چندان زیاد به خود می آیند و می بینند که هیچ اختیاری در زمین خود ندارند و باید آن کاری را بکنند که خدای جدیدشان دستور می دهد و اگر اطاعت نکنند آب و بذرشان قطع می شود، حتی آنچه که قبلا مال خودشان بوده است. مشرکان مانند کشاورانی هستند که زمین دارند، بذر دارند نور و آب دارند، اما از هیچکدام نمی توانند بهره ببرند.

و اما کافران، آنان کسانی هستند که هیچگاه توانایی، قدرت و در کل محاسن انسان ها را نمی بینند و دائما از آنها بد گویی می کنند و سعی در خراب کردن بقیه دارند. آنها کشاورزانی هستند که زمینی دارند که ۳۰ درصد از آن خاک نا مرغوب دارد و بقیه حاصلخیز است، و آن ها در آن ۳۰ درصد که خاکش بد است کشاورزی می کنند و اصلا ۷۰ درصد دیگر را نمی توانند ببینند. آن ها کسانی هستند که هزاران توانایی دارند ولی از هیچ کدام نمی توانند استفاده کنند. در حالی که کسانی که کفر ندارند و همیشه خوبی های اطرافیان را می بینند اگر فقط یک توانایی داشته باشند خداوند آنقدر به آن انرژی می دهد تا از آن بیشترین استفاده را ببرند و آن خصوصیات های بدشان را می پوشاند تا فرصتی برای جبران و تزکیه داشته باشند. در مسئله شرک نکته ی بسیار مهمی که پیش می آید این است که، انرژی هایی که از خدای جدید گرفته است چون از کائنات نیست و از مشرکان و انسان ها ی دیگر با سطح انرژی های متفاوتی گرفته شده است، مانند خون یا عضوی می ماند که با بدن او سازگاری نداشته باشد و هم گروه او نباشند، در نتیجه باعث بسیاری از بیماری ها و مشکلات می شود.


نمونه سوالات:


1- برای اینکه استاد بتواند مطلبی را به خوبی آموزش بدهد باید چه کاری انجام دهد و شاگرد برای آموختن چه وظیفه ای دارد؟ 

استاد باید موضوع را به صورتی تعریف نماید که شاگرد متوجه شود و اگر موردی وجود داشت که قابل دیدن نبود باید با مثال و قصه و داستان موضوع را برساند و شاگر نیز باید اگر متوجه چیزی نشد سوال کند.

 ۲) اهمیت آموزش در چیست؟

آموزش به عنوان خط اصلی و یا پیکانی است که کارش شکافتن تاریکی است و اگر آموزش نباشد انسان در جهل و نادانی خود می ماند و مغلوب نیروهای بازدارنده می شود.

 ۳) چرا در قرآن بعضی مطالب دائما تکرار می شود؟

 زیرا اهمیت ان موضوع را برساند؛ و از آنجایی که قرآن کتاب زندگی است پس مطالب تاکیدی آن در زندگی نقشی بسیار مهم دارند.

 ۴) خداوند انسان را بارها در قران به چه چیزی تشبیه کرده است و استاد امین نیز با استفاده از این مثال کفر، شرک و کبر را توضیح می دهند؟

 انسان را به زمینی پهناور تشبیه میکنند که هم زمینی خشک و کویر است و هم جنگل همانند تصاویر کتاب ۶۰ درجه.

 ۷) رابطه ی مشرکان و کسانی که دچار کبر می شوند چیست؟ این دو گروه همیشه به یکدیگر کار دارند و از هم انرژی می گیرند مشرکان بندگان کسانی هستند که دچار کبر شده اند و تامین کننده انرژی از دست رفته ی آنها هستند.

 ۸) عاقبت کار مشرکان چیست؟

مشرکان از انسان هایی که دچار کبر شدند خواهان انرژی هایی هستند که می خواهند زود بدست آورند اما به عاقبت کار خویش نمی اندیشند. آنها فکر می کنند بسیار زرنگ هستن و معامله ی خوبی کردند، اما به زودی می فهمند که اختیار هیچ چیزی را در زندگی خود ندارند.

 ۹) کافران که هستند و چه نتیجه ای در انتظارشان است؟

 کافران کسانی هستند که خوبی ها و محاسن اطرافیان را نا دیده می گیرند و به مرور زمان خوبی های خودشان نادیده گرفته می شود و همیشه در راه های اشتباهی سرمایه گذاری می کنند و انرژی می گذارند.

 ۱۰) کبر مخصوص چه کسی است؟

 مخصوص خداوند مطلق

 ۱۱) در مسئله شرک ............ همیشه هست اما ............... دائما کم می شود.

 اختیار - دامنه ی اختیار

 ۱۲) چرا در کبر و کفر و شرک انسان دچار بیماری های بسیاری می شود؟

 زیرا انرژی هایی که در میان این ها در حال داد و ستد است از کائنات نیست و از افراد مختلف با حس ها و شرایط متفاوت است و مانند خونی است که سالم نیست و با گروه خونی فرد مطابقت ندارد.

 ۱3) انسانی که خوبی دیگران را پنهان می کند ............ و کسی که بدی های دیگران را پنهان می کند .......... است که صفت خداوند است.

 کافر - ستار العیوب

تایپ: همسفر زهره؛ لژیون پنجم
نگارنده: همسفر محبوبه؛ لژیون پنجم

برچسب ها: کنگره 60 ، درمان اعتیاد ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 18 تیر 1398 08:43 ق.ظ

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic