برداشت از سی دی سن

سه شنبه 1 مرداد 1398 07:01 ق.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 
تقدیر بر همه کس پوشیده و پنهان نیست اما با اندیشه نیکو تاثیر بسیار وسیعی می نهد، تقدیر مثل تیری است که از چله کمان رها شده است وقتی رها شد دیگر تیر به کمان برنمی گردد اما اندیشه نیکو تاثیر بسیار وسیعی بر آن می گذارد . 
تقدیر اتفاقی است که رخ می دهد اما تو واکنشت نسبت به آن چیست؟ انسان هیچی نیست مگر اینکه سعی و تلاش خود را بکند و سعی و تلاش از روزنخست ، روز ازل از روزی که پیمان بستیم آغازشده است از دیدگاه کتاب های آسمانی زندگی ما فقط بر مبنای سعی و تلاش ما در زمان حال و موجود نیست بلکه زندگی ما بر مبنای سه موضوع است: خواست ، تقدیر ، فرمان الهی، هر مصیبتی که به ما وارد می شود با دستان خودمان وارد شده وقتی این مسئله را می پذیرم راحتر با مشکلات از جمله اعتیاد کنار می آیم ، باید برای برطرف شدن مشکلات تلاش کنیم و صبور هم باشیم زمانش که برسد آن مشکل حل می شود . 
فقط خواست ما نیست خواست ما مقداری از آن است ممکن است تقدیر در جهت خواست ما باشد یا نباشد ، مثل اینکه یک نفر خواسته پولدار شدن دارد اما در تقدیرش نیست .
 سن آدم ها بر ۳ موضوع است :سن شناسنامه ، سن فیزیولوژی ،سن روحی روانی . که وقتی از نظر روحی و روانی در رنج هستی انگار یک روز به اندازه یک سال می گذرد . رمز و راز کشف حقیقت در۲ چیزاست: یکی یافتن راه و دومی آنچه برداشت می نماید یعنی برای تمام مشکلات درصدد حل آن باشید و راه ورسم آنرا پیدا کنید و با پیداکردن راه تلاش خود را بکنیم تا بهترین برداشت ها را داشته باشیم . ما انسان ها بندهای زیادی داریم مثل بند غیبت ، تهمت ، سخن چینی ، پول ، مقام و ... زمانی که آخرین بندها را باز نمودید ما قفل و زنجیر محکمتری بر دست و پای شما می زنیم و منظور از بند محکم تر بند عشق به راه است و این گره این بند باز نشدنی است مگر خداوند فرمان باز شدنش را بدهد . 

"نمونه سوالات"

1- سعی و تلاش (تقدیر) ما از کجا آغاز شده است؟ 
2- معیار سن آدم ها بر مبنای کدام موضوعات است ؟
 3- مصیبت را چه کسی برای ما بوجود می آورد ؟ 
4- تقدیر مثال ...... است که از ....... رها شده است . 
5- بعد از باز شدن بندهای اهریمنی ، چه بند ی به انسان زده می شود ؟ 
6- آیا بند عشق به راه و خدمت براحتی باز می شود؟ 

پاسخ ها
 
1- روز نخست 
2- شناسنامه ، فیزیولوژی ، روحی روانی
 3- خودمان 
4- تیری - چله کمان
 5- بند عشق به راه 
6- بسیار محکم است و تنها در صورتی که خداوند فرمان دهد باز خواهد شد. 

تایپ:  همسفر آمنه؛ لژیون پنجم
نگارنده: همسفر محبوبه" لژیون پنجم

برچسب ها: کنگره 60 ، درمان اعتیاد ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 1 مرداد 1398 07:25 ق.ظ

 
پنجشنبه 3 مرداد 1398 11:25 ق.ظ
بسیار زیبا وآموزنده بود بخاطر زحمتی که کشیدی ازت تشکر میکنم
سه شنبه 1 مرداد 1398 07:29 ق.ظ
خداقوت خانم آمنه بسیار عالی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات