برداشت از سیدی حقه۳

پنجشنبه 17 مرداد 1398 06:24 ق.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 
 ماه رمضان ماه نقطه تحمل و تغییرات اساسی هست و نشانه ان این هست كه حكم درمان دارد ولی باید ذره ذره نقطه تحمل را بیشتر بكنیم. اكثر ادم ها با نقطه شروع مشكل دارند و  اولین قدم ها را خیلی سنگین بر می دارند. برای استفاده نكردن از موبایل هم باید از حقه ذره استفاده كنیم مثلا بگوییم اول اشپزی كنم بعد برم دنبال موبایل یا اول سی دی بنویسم بعد موبایلم را نگاه كنم. داستانها و طبیعت و موسیقی در روح انسان تاثیر می گذارد اگر یك داستان هیچ وقت كهنه نمی شود دلیل انست که یك ریشه قوی دارد ، عین درخت كه همیشه ریشه دارد. دراكولاها، و گرگ نماها كه هزاران فیلم و كارتون در رابطه با آن ها ساخته شده، ریشه در صور پنهان انسان دارد،دراكولاها و گرگ نماها همیشه در جنگ هستند، كه همان كبر و شرك است. جهان بینی برای خواسته من هست، مثلا من می خوام یك خواننده بشم باید١٠ سال زحمت بكشم اما زمانی که با یك اسپانسر قرارداد می بندم كه ظرف ٣ سال من را  مشهور كند در واقع این شرک ورزیدن هست . 
انسان باید به درجه استادی برسد تا بتواند  قضاوت كند ، در كنگره ما اول اموزش می بینیم بعد از ٢ -٣ سال كه اموزش گرفتیم و امتحان دادیم بعد می شویم استاد ان هم در حیطه اعتیاد فقط..!! 
ما برای كبر و شرك٢ مدل داشتیم یكی زمین یكی كارخانه، انسان حکم زمین را دارد ، خواسته های انسان همان خواسته های نفس است و اینکه زمین ( انسان ) چه جنسی داره می شود بستر، که مثلث بستر می شود: جنس خاك، خواسته ها و تفكرات و یك مثلث دیگه هم داریم به نام مثلث رحمت خالق: اكسیژن، خاك و نور . از تركیب زمین و مثلث خالق همه چیز به وجود می اید . حالا نور و آب را در نظر بگیریم هر كدام كه كم یا زیاد شود بستر بیماری ها به وجود می اید ، كه از این ها ٤ مزاج اصلی به وجود می اید، گرم و خشك، سرد و خشك، سرد و مرطوب، گرم و مرطوب. در كفر نور و اب در قسمت های بد متمركز می شود ، و خوبی های انسان پوشیده می ماند . نور منشا اتش هست ، اب می شود باران ، باد می شود هوا ، خاك می شود جنس انسان و این ٤ تا عنصر اصلی در مدل زمین هستند. حالا یك سوال پیش می اید حقیقت را چگونه پیدا كنیم؟! باید ابتدا بتوانیم اطلاعات را ببینیم و بشنویم یعنی بوسیله ورودی های انسان که چشم و گوش... هستند وارد شوند و بعد به قلب كه مرکز ادراك و احساس هست برود و در انتها به وسیله عقل تجزیه و تحلیل بشود. 
در توضیح كفر این مسئله پیش می اید كه نوركم و زیاد می شود یعنی برای مسائل بد پر نور تر و مسائل خوب كم نور می شود ، تمركز نور در یك نقطه، آن شی رو پر اهمیت تر نشان می دهد .در كفر خوبی ها پنهان می شود و به بدی ها نور تابیده می شود ، برای مثال یك ماشین شانسی بلند و یك گوشی ایفون دارای اهمیت می شود ولی بچه، همسر و علم اهمیت ان از دست می رود. وقتی نور جابه جا می شود جای خوبی و بدی عوض می شود سلیقه ها فرق می كند . تعادل در جامعه زمانی درست می شود كه انسانها همدیگر رو ببینند و به هم توجه كنند و به چیزهای خوب بها بدهند . 
در مدل شرك ؛ می خواهیم خواسته سریع انجام بگیرد و دیگه زمان در نظر نمی گیریم ، و می رویم از یك نفر ( كبر) وام یا نیرو می گیریم كه انرژی و حس های الوده وارد زندگی ما می شود . دریافت حقیقت و درك انسان شامل ٢ بخش هست . ١ دریافت ، ٢ ادراك. برای تعادل باید هم تولید باشد و هم قدرت، یعنی وقتی یك زمین را می كاریم، ٢ سال بعد در زمین چیزی نكاریم تا زمین قدرت خودشو به دست بیارورد. كلمه انفاق در زبان عربی یعنی یك چیزی را سریع دادن ، یك سوال سریع جواب دادن، گره كسی را سریع باز كردن، معنی نفقه می شود خرج كردن،اما در نفاق همه چیز می بخشد و همه چیز استفاده می كند . در نفاق وارد فازی می شوی كه دست به طلا بزنی اون خاك می شود و همه چیز نابود می شود و همه چیز خرج می شود چون تعادل ندارد، انرژی را می سوزاند در نتیجه سیستم سریع نابود می شود . 

نمونه سوالات:

در ماه رمضان چه اتفاقی برای انسان اتفاق می افتد،؟
نقطه تحمل بالا می رود و تغیرات اساسی انجام می شود 
۲.برای زیاده روی در استفاده کردن از موبایل باید چه تدبیری انجام دهیم؟
 ج. از حقه ذره باید استفاده کنیم 
3:چرا بعضی از داستان ها هیچ وقت کهنه نمی شوند؟
 چون ریشه دارن عین درخت ، ریشه در صور پنهان ما، و درون ما جاری هستند
4:شخصت دروکولا وگرک نما ه، نماد چیست؟
 نماد کبر و‌شرک 
5: مثلث بستر چیست؟
جنس خاک، تفکرات، خواسته ها، که انسان می شود زمین، چی در زمین بکاریم می شود تفکرات، خواسته می شود خواسته های نفس 
6: مثلث رحمت خداوند چیست؟
 نور ، اکسیژن، خاک 
7:حقیقت را چگونه پیدا می کنیم؟
 با گوش می شنویم با چشم می بینیم . و قلب جایی هست که حس داره و درک می میشود
جاییی که احسای س می کنیم قلب هست. بعد موضوع تجربه و تحلیل می شود
8: در کفر برای نور چه اتفافی می افتد؟
 بعضی مسایل می شود پر نور بعضی مسایل می شود کم نور .

9:معنی کلمه انفاق چیست؟
یعنی یک چیز سریع بخشیدن، یک سوال سریع جواب دادن، گره کسی رو سریع باز کردن 
10. در نفاق چه اتفاقی می افتد؟
در نفاق همه چیزو می بخشیم و همه چیزو استفاده می کنیم، دست به هر چیزی می زنیم به خاک تبدیل می شود، همه چیز خرج می شودچون تعادل نداریم و هر سیستمی نابود می کنیم.

تایپ: همسفر هما، لژیون پنجم
نگارنده: همسفر محبوبه، لژیون پنجم

آخرین ویرایش: شنبه 19 مرداد 1398 08:24 ق.ظ

 
یکشنبه 20 مرداد 1398 05:41 ب.ظ
بسیار عالی وآموزنده بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات