برداشت از سی دی سبزه ها

چهارشنبه 27 شهریور 1398 07:40 ب.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 

به نام قدرت مطلق الله ...
غلام همت آن رند عافیت سوزم که در گدایی صفتی کیمیا گری داند... حمد خداوند تبارک و تعالی: همه ی ما و تمام اعضاء و دوستان بسیار خوشحال هستیم. 
(به خاطر اینکه حرکتی عظیم آغاز گردیده و بند شیطان که مانند سدی بر سر راه بود قطع شده و باعث گردید این محصول در هر دو جهان قابل بهره برداری شود.) یعنی علی رغم اینکه بند اعتیاد بسیار و بسیار نیرومند بود اما یک مصرف کننده بسیار بد توانست تبدیل به یک قهرمان شود. از ظلمت به طرف روشنایی برود و به یک مهره ای تبدیل شده که به دیگران کمک می کند. یعنی راهنما شدن که صد ها نفر را به رهایی می رسانند. در کتاب آسمانی از خمر و قمار می گوید که مضرات آن بیشتر از منافع آن می باشد. چون روی افکار و اندیشه و عقل انسان پرده و حجابی می کشد و یک عمل شیطانی و منفی می باشد. نیروهای مثبت و منفی مکمل هم هستند، و باید وجود داشته باشند، که در غیر اینصورت زندگی شکل نمیگیرد. باید از تفکر و عقل خود استفاده کرد و از بدی ها باید اجتناب نمود، تا از این آزمایش ها سر بلند خارج شویم و این امر حتما باید انجام گردد. اگر هر انسانی از وظایف و قوانین در راه درست وصراط مستقیم پیروی کند. حتما می تواند از ظلمت و تاریکی خارج شود. چه بد و چه خوب، چه تلخ و چه شیرین، بدون هم معنایی ندارند. در آخر هم پیام کتاب ۶۰ درجه مطرح شده : 
۱) من آب آورم تو آنقدر بنوش که سیراب شوی ... منظور این است که از نعمتهای خداوند به طور احسنت استفاده کنید نه اینکه در آن غرق و خفه شوید ، آب که مایه ی حیاتست وقتی زیاده شود به مایه ی مرگ تبدیل می شود. 
۲) من بلندم به بلندای قله هایی که نتوان تسخیر نمود اما تو بر بام من مسلح بیا تا عظمت را ببینی . یعنی هر چه دانش ما بیشتر شود مجهولات هم بیشتر می باشد. همه آنچه در خلقت وجود دارد، باید درست استفاده شود و اگر بخواهی به عظمت و خلقت کائنات پی ببری باید از زمین بالاتر بروی ، از مطلقات دنیا کنده شوی ، باید انسان خودش را آماده کند تا بتواند عظمت را ببیند این مسلح شدن یعنی دوری از ضدارزشها. 
۳) من می رویانم آنقدر که زمین و آسمان را شب و ظلمت فرا گیرد. زندگی پر از مشکلات و سختی ها می باشد و در دو قطب منفی و مثبت، مکمل هم می باشند و زندگی را شکل می دهند. هم ظلمت و هم نور، هم بدی و هم خوبی 
۴) اما تو از میان سبزه ها نور را بیاب و به سمت من پرواز کن تا آنچه به باورت نمی کنجد را ببینی. یعنی از ظلمت و تاریکی ها به طرف نور بیا. حرکت به سمت روشنایی مانند اجرا کردن وادی ها، سی دی ها و قوانین و خارج شدن از مواد به طرف رهایی و خلاصی ، سبزه ها به جهت نور حرکت میکنند پس سبزه نشانه ای است برای پیدا کردن نور. 
۵) تو می توانی هر آنچه هست، با نیروی عقل خویش تبدیل به بهترین کنی و به سوی نقطه ای بیایی که آغاز نموده ای. هر انچه که هست از خوبی و بدی ، سختی و مشکل ، انسان این توانایی را دارد که با نیروی عقل اینها را به بهترین تبدیل کند مشکلات را حل کند و نیمه پر لیوان را ببیند و به نوعی فرمان فکر و عقل را اجرا کن تا از تمام سختی ها با سر افرازی بیرون بیاید. 

نمونه سوالات:

 ۱) آیا خمر حرمت دارد؟ چرا؟ 
خیر. برای خمر حرمت صادر نشده است، اگر خمر هم حرمت داشت در پزشکی و غیره نمی توانستیم از آن استفاده کنیم. 
۲) خمر یک عمل ........... و منفی می باشد. 
شیطانی
 ۳) فرق بین هنرمندان و مطربان چیست؟ 
۱- موسیقی دان ها کسانی هستند که آوا های زیبا و ماندگار می سازند و کار آنها حساب و کتابی دارد. 
۲- ولی مطربان فقط گروهی را برای ساعتی دور خود جمع کرده و سرگرمشان می کنند، ولی هنرمند نیستند. 
۴) مفهوم پیام من آب می آورم ... چیست؟ 
یک دستور و یک قانون است و می گوید در دنیا پول و مقام و همه چیز هست اما باید به اندازه استفاده کرد نه آنکه در آنها غرق شد. 
۵) چرا حس های بیرونی انسان اندازه دارد، مثلا بویایی انسان بسیار محدود است در حالی که بویایی سگ چندین برابر انسان است؟ زیرا اگر حس های ما مثل بویایی و شنوایی بیش از این بود زندگی برای ما بسیار غیر قابل تحمل می شد. 
6) تو می توانی همه آنچه هست با نیروی ............ خود تبدیل به بهترین کنی. 
عقل 
با احترام همسفر فروغ

برچسب ها: کنگره۶۰ درمان اعتیاد ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 شهریور 1398 07:53 ب.ظ

 
پنجشنبه 4 مهر 1398 12:19 ق.ظ
خسته نباشی خانم فروغ.عالی بود
چهارشنبه 3 مهر 1398 11:58 ب.ظ
خانم فروغ عزیزم خیلی خوب خلاصه کردید متشکرم
چهارشنبه 27 شهریور 1398 08:05 ب.ظ
خانم فروغ عزیز مثل همیشه عالی هستین خداقوت.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات