کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ صورت مسئله ی اعتیاد

چهارشنبه 27 شهریور 1398 07:57 ب.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 

جلسه اول از دوره شصت و هفتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران سفر دوم به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر مونا با دستور جلسه صورت مسئله اعتیاد، در روز چهارشنبه 27 شهریورماه سال جاری  راس ساعت 9:30 آغاز به کار نمود.
دستور جلسه امروز : صورت مسئله اعتیاد است.


برای حل هر موضوعی ، اول باید صورت مسئله اش مطرح شود. اول باید داده ها مشخص باشد. چه داریم، چه نقصانی داریم، چه باید بکنیم. اگر این مسئله مشخص شود، آدم های خردمند زیاد هستند و مسئله را حل می کنند. ولی اگر مسئله ای مبهم باشد، میلیون ها سال هم طول بکشد، آن مسئله حل نمی شود. هزاران سال گذشته است، هنوز در دنیا این مسئله حل نشده است.


در سال گذشته از یکی از عزیزان شنیدم که در سال گذشته، انگلستان 67درصد به کارتن خواب هایش اضافه شدند. هیچ گونه درمانی به هیچ عنوان ، نه در اروپا، نه در آمریکا وجود  ندارد. اعتیاد برای آنها یک بیماری مرموز و لاعلاج است. ولی در کنگره صورت مسئله اعتیاد حل شد.


هر هفته بالای 100نفر در کنگره به درمان می رسند. هفته ای 300نفر فقط به این بالا می آیند، کلی آدم که در حیات و خیابان هستند، کنگره ای هستند. برای سیگار و جهان بینی هم صورت مسئله حل شد. برای چه نباید دروغ بگوییم؟ برای چه نباید در کار دیگران فضولی کنیم؟


صورت مسئله کاهش وزن هم در حال مشخص شدن است و من دیروز سی دی کاهش وزن شماره 3 را صحبت کردم. رژیم ها ، همه به جز بیماری چیز دیگری به بار نمی آورد. بخاطر همین است که بعضی ها خودشان را پیکرتراشی می کنند و نمی دانند چه بلایی سر خودشان می آورند. چربی وقتی از بدن جدا می شود، باعث می شود که پوست و گوشت فاصله بیفتد و مدت ها بهم نچسبند. این امر باعث چروک شدن و افتادگی پوست می شود.


مسائلی که در دنیا به صورت مبهم است و بسیار خطرناک است چه هستند؟


روزانه 10 یا 11 نفر بر اساس اوردوز بخاطر مصرف متادون می میرند. این رقم در برابر آمریکا چیز زیادی نیست. یکی از کارهایی که بسیار اشتباه بوده است و هیچکسی هم نمی داند، این است که آمده اند متادون را شیرین کرده اند. بخاطر اینکه شیرین خوشمزه تر بشود، با طعم وانیلی ارائه داده اند و علمای اعتیاد گفته اند که این را با طعم توت فرنگی درست کنیم.

از طبیعت درس بگیریم، هرچیزی که نباید استفاده شود، تلخ است. اگر 20 عدد بادام تلخ بخورید، باعث مرگ می شود، چون سیانور دارد. حالا شما چرا آمده اید متادون را شیرین کرده اید؟ یعنی معتاد بخاطر شیرینی متادون را می خورد؟


بدمزه ترین چیزها تریاک است، بعد از آن الکل است. الکل خیلی بدمزه است. ولی در دنیا این الکل همه را نابود کرده است، چون الکل را بخاطر مزه اش نمی خورند، بلکه بخاطر اثراتش می خورند. حالا شما آمده اید متادون را شیرین کرده اید. پدر شربت را داخل یخچال گذاشته است، بچه می آید می بییند که یک شربت خوشمزه با طعم وانیل داخل یخچال است و 50 سی سی می خورد، بعد بخاطر این موضوع آوردوز می کند و می میرد.

البته این امر به صورت عمدی نبوده است و شاید بخاطر رقاب بین داروسازان اتفاق افتاده است. اشتباه دیگر؛


وقتی می خواستند قیمت شربت تریاک را تعیین کنند، دکتر مکری و مرکز مطالعات می گفتند که باید قیمت شربت پایین باشد که همه بتوانند براحتی تهیه کنند. من می گفتم که به شدت با این قضیه مخالف هستم و باید قیمت بالا برود. گفتم که قیمت شربت تریاک باید معادل با قیمت تریاک در بازار باشد، چون اگر اینطوری نباشد بازار سیاه شکل می گیرد. ولی الآن با نزدیک شدن این قیمت ها با تریاک، بازار سیاه کمتری دارد.


متادون هم همینطور است و به اعتقاد من قیمت متادون باید 20 برابر ـ 30 برابر گران تر شود. اضافه اش هم به صورت مالیات، تحقیقات، ستادمبارزه موادمخدر استفاده شود. بخاطر ارزانی این قرص های متادون، مصرف آن بسیار افزایش پیدا کرده است. بزرگترین هروئینی را می توانیم با 3 قرص متادون 5میلی گرمی تامین کنیم.


قدیم تریاک و متادون مالیات داشت، الآن هم باید برای متادون هم مالیات سنگین بگذارند و مازاد آن را صرف ستاد مبارزه با موادمخدر برای ساختن اردوگاه ، بیمارستان و کمپ کنند.


مشکل دیگری که داریم؛
متادون باید بر مبنای مقدار مصرف در کلینیک ها پرداخت شود. مثلاً از یک نفر 200هزارتومان می گیرند تا ماهیانه متادون او را تامین کنند و این باعث می شود که میزان مصرف بواسطه پرداختی شخص غیرقابل پیش بینی افزایش پیدا کند.
اینها مسائلی است که راجع به صورت مسئله اعتیاد است و صورت مسئله اعتیاد را در کنگره مطرح کرده ایم و همه شما با آن آشنا هستید که باید حتماً سیستم شبه افیونی مغز راه اندازی شود. اعتیاد مسمومیت نیست، اعتیاد جایگزینی مزمن است، جایگزینی موادمخدر بیرونی با مواد مخدر طبیعی بدن. برای درمان، باید سیستم ایکس یا تولید کننده موادشبه افیونی به تعادل برسد. 
نه تنها اعتیاد، جایگزینی مزمن است، بلکه بقیه بیماری ها بر اثر عدم تعادل ناقل های عصبی یا هورمون ها یا مدیاتورها انجام گرفته است.


در سی دی کاهش وزن 3، اسیدهای آمینه و پروتئین ها را تشریح کردم.


ما برای امتحانی که دادند، 3 گزینه زده بودیم، آیا می خواهید کمک راهنما بشوید، یا می خواهید کمک راهنمای تازه واردین بشوید و یا می خواهید هرکدام که قبول شدید؟ ما گزینه ای نداشتیم که ببینیم یکسری، قبلاً کمک راهنمای تازه واردین بوده اند یا خیر . بخاطر همین کسانی که قبلاً کمک راهنمای تازه واردین بوده اند، می توانند در همان جایگاه خدمت کنند.


کسانی که کمک راهنمای تازه واردین، بوده اند، حالا آمده اند شال نارنجی هم قبول شده اند، دورۀ کارورزی شان نصف می شود.


تجدیدنظر ورقه ها را هنوز شروع نکرده ایم.

 


یک موضوعی هم در ورقه های امسال بود، ما نوشته بودیم یکجا شهر امتحان  و یک جا شعبه و همین باعث شده است که یک اختلالی ایجاد شود، ولی بهرحال این موضوع به نفع خیلی از افراد شد. مبارکشان باشد.


کسانی که کارآموزی کرده اند، ورقه هایشان را بدهند، به سرعت بالایی شروع می کنیم به اهداء شال . همسفرانی که 4 سال بیشتر شده اند، باید حتماً برگه های درخواستشان را بدهند.


در حال بررسی هستیم که ببینیم چه کسانی بالاترین نمره را دارند و چه راهنمایی بیشترین قبولی را داده است.


از اینکه به صحبت های من گوش کردید سپاسگزارم.
  

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/06/27

دانلود

 

 منبع: congress60.org


برچسب ها: کنگره 60 ، درمان اعتیاد ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 شهریور 1398 08:01 ب.ظ

 
پنجشنبه 4 مهر 1398 12:18 ق.ظ
خداقوت خدمت مهندس واستادعزیزم مثل همیشه پربار
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات