برداشت از سی دی اضافه وزن 2

چهارشنبه 3 مهر 1398 08:29 ق.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 اگر کسی از وزن خود مراقبت نکند دچار اضافه وزن یا کاهش وزن می شود باید کاملا بدانیم که چه کار کنیم خداوند هم درکتاب آسمانی می فرمایند به غذایی که می خورید نگاه کنید، ما از ساختار جسم خود هیچ اطلاعی نداریم برای حل اضافه وزن باید صورت مسئله رابدانیم همان گونه که صورت مسئله اعتیاد را فهمیدیم و پس از آن به راحتی اعتیاد را حل کردیم.
اضافه وزن در تمام قسمت های زندگی ما اثر می گذارد روی سلامتی جسم، طول عمر و حیات ما اثر می گذارد. گفتیم اولین گام برای کاهش وزن خریدن یک ترازوی دیجیتال است که بایستی روزی سه بار خود را وزن کنیم صبح قبل صبحانه ظهر قبل نهار شب قبل از خواب واین سه بار را باید مدتی انجام داده ودر دفترچه یادداشت کنیم و همیشه هنگام وزن کردن از یک لباس استفاده کنیم، و بعد از مدتی روزی یک بار خودرا وزن می کنیم. 
ترازو مثل یک جاده است که راه را به ما نشان می دهد به شرطی که به آن گوش کنیم و مانند درمان دی اس تی هست که باید صبح وظهر و شب استفاده شود. در کاهش وزن ما نباید خود را از خوردن بیشتر موادغذایی محروم کنیم، زیرا بدن ما به تمامی مواد غذایی نیاز دارد، و تنها کافیست به سه نکته توجه کنیم که؛ چه بخوریم؟ کی بخوریم؟ وچه مقدار بخوریم؟
کشور انگلستان برای آقایان 2400 کیلو کالری وبرای خانم ها 1900 کیلو کالری درنظر گرفته که می شود برای آقایان درهر وعده 800 کیلو کالری وبرای خانم ها درهر وعده 650 کیلو کالری ووقتی کالری مواد غذای را بدانند می توانند با برنامه ریزی وزن خودرا ثابت یا کاهش و یا افزایش دهند سیستم گوارش جسم انسان برای هضم وجذب و سوخت و ساز بدن به انرژی نیاز دارد مثل یک آسیاب که هرچه مواد سفت تر باشد به انرژی بیشتری نیاز دارد و هر چه نرم تر باشد انرژی کمتری استفاده می کند.
 برای هضم وجذب مواد غذایی به سه گروه تقسیم می شوند ۱- چربی ها، که 2% کالری آنها برای هضم وجذب خودشان مصرف می شود ۲- کربوهیدراتها، مثل موادی که قندونشاسته وفیبر دارن مثل گندم وآرد که 6% یا 7%کالری صرف هضم وجذب خودشان می شود ۳- پروتئین ها، که 25% یا30% صرف هضم وجذب خودشان می‌شود پس مقدم تر است از پروتئین ها استفاده کنیم.

 سوالات ازسی دی اضافه وزن 2 

1-اولین گام برای کاهش وزن چیست ؟ 
خریدن ترازوی دیجیتال
 2 - موادغذایی برای هضم و جذب، به سه گروه تقسیم می شوند نام ببرید ؟ 
1 چربی ها 2 کربو هیترادها 3 پروتئین ها 
3 -چند درصد چربی ها صرف هضم وجذب خودشان می شود؟ 
2%
 4 -سیستم گوارش جسم انسان برای هضم وجذب وسوخت وساز خودش به چه چیزی نیاز دارد ؟
 انرژی 
با احترام همسفر معصومه

برچسب ها: کنگره 60 ، درمان اعتیاد ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 3 مهر 1398 09:57 ق.ظ

 
پنجشنبه 4 مهر 1398 12:17 ق.ظ
مثل همیشه عالی ومفیدبود.ممنونم
چهارشنبه 3 مهر 1398 11:56 ب.ظ
خیلی خوب خانم معصومه عزیزم
چهارشنبه 3 مهر 1398 08:32 ب.ظ
بسیار عالی و آموزنده و خسته نباشید و خدا قوت ویژه خدمت شما همسفر عزیز.
چهارشنبه 3 مهر 1398 08:20 ب.ظ
سلام وخداقوت خانم معصومه
از مطالب زیبا وآموزنده بسیار لذت بردم
چهارشنبه 3 مهر 1398 07:17 ب.ظ
آفرین معصومه جان ، از رهجویان فعال لژیون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات