کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ وادی اول

پنجشنبه 4 مهر 1398 11:30 ق.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 


جلسه دوم از دوره شصت و هفتم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، با دستور جلسه ، وادی اول و تأثیر آن روی من ، در روز چهارشنبه 98/7/3 با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر مونا راس ساعت 9 آغاز به کار نمود.
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.
حال من بحمدلله خوب است، امیدوارم حال شما هم خوب باشد.
دستور جلسه امروز ما، وادی اول است. باتفکر ساختارها آغاز می شود، بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود.
قبل از اینکه بنیان کنگره را بگذارم. به رهایی رسیده بودم و تقریباً 7ماه از رهایی ام گذشته بود، کتاب 60درجه را هم نوشته بودم، وارد یک گروه دیگری شدم تا بعنوان محقق ببینم برنامه ها چطور است. الحق هم این گروه، در دنیا گروه خوبی است و خدمات زیادی در دنیا به معتادان ارائه نموده است.
یکسری از مطالب را پذیرفتم و یکسری از مطالب را نمی پذیرفتم. از جمله این مطلب که : ما از سلامت عقل برخوردار نیستیم و به این باور رسیده ایم که نیروی برتر، نواقص ما را برطرف می کند. من با این قضیه مسئله داشتم. همه از سلامت عقل برخوردار هستند، ممکن است یکسری با مصرف مواد، دچار مشکلاتی شده باشند. اصلاً ما نمی توانیم این موضوع را مطرح کنیم که اعتیاد بیماری است یا جرم. چون قانونگذار هر چیزی را می تواند به عنوان جرم معرفی کند، ولی بیماری را نمی توانیم بگوییم. می توانیم بگوییم، هرکسی که مشکل کلیه دارد، مجرم است، ولی نمی توانیم بگوییم که مشکل کلیه، بیماری نیست.
وقتی مصرف کننده، موادمصرف نمی کند، تعادل روحی و فیزیولوژی اش بهم می ریزد و در ایجاد مشکلات و بیماری اش شکی نیست. چون موادمخدر بیرون، جایگزین مخدر درونی اش شده است. درست مثل کسی که مرض قند دارد و بدنش قند تولید نمی کند و مجبور است دائماً انسولین مصرف کند. حالا بیمار قندی بر اثر مسائل طبیعی دچار این مشکل شده است، ولی در مصرف کننده، خودش باعث این موضوع شده است. هردو بیماری هستند. نمی توانیم بگوییم که چون خودش باعث این

مشکل شده است، اعتیاد بیماری نیست.
وقتی در شخص مصرف کننده، جایگزینی صورت گرفته است، این خودش بیماری است.
همه ی مصرف کنندگان از سلامت عقل برخوردار هستند، ولی عمل جایگزینی صورت گرفته است. الکل یا موادمخدر وارد بدن شده است و جایگزین موادمخدر درونی شده است و شخص مجبور است که هر روز مواد مصرف کند. بیشترین کسی که می خواهد موادمخدر را کنار بگذارد، خود مصرف کننده است و این در مورد 95درصد از معتادین صدق می کند.
من در آن انجیو، گفتم که ما از سلامت عقل برخوردار هستیم، ولی تفکر نکرده ایم. در بازی افتاده ایم و در سیکل تکرار، گیر کرده ایم. آنجا نیاز داریم که ما باید فکر کنیم. در کنگره60، وقتی شخص وارد می شود، اول از همه به او می گویند که فکر کن. همه چیز با تفکر به وجود می آید. هر چیزی، ساختار می شود. ازدواج، متارکه، دانشگاه رفتن، خرید خانه، دوست شدن، دشمنی کردن و ... ساختار می شود. با تفکر است که این ساختارها به وجود می آید. کما اینکه بچه ها تفکر کردند، با وادی اول، وارد سیستم شدند و در خودشان رفته رفته سازندگی ایجاد کردند.
قبل از این، مسئله صورت مسئله مطرح شده است. سپس تفکر انجام می دهیم. مثل آب خوردن هم اعتیاد را درمان می کنیم. ما میانگین هفته ای 100 نفر رهایی داریم و این رقم بزرگی است. پس در اینجا، مسئله قابل توجه، تفکر ماست. بعد فکر کردیم که چرا نباید مصرف کنیم؟ چون مصرف کننده می داند برای چه مصرف می کند.
با تفکر اعتیاد کنار رفت. سیگار هم کنار رفت. الآن پروژه سوم در کنگره 60، چاقی است. اکثر بچه ها، اضافه وزن دارندو باید این اضافه وزن را کنار بگذارند.
این اضافه وزن هم با تفکر، کنار می رود. من در 4 سی دی، در مورد اضافه وزن صحبت کردم، البته بیشتر این سی دی ها، در مورد سلامتی و عمر زیاد است. اضافه وزن ، امراض مختلفی را بوجود می آورد. اکثر بیماری های بر اثر عدم تغذیه درست است. کمبود ویتامین ها، کمبود موادمعدنی، کمبود مواد آلی باعث بوجود آمدن اکثر بیماری ها هستند. برای یک آدم، 40ساله، زشت است که ویتامین بخورد. در سی دی های ساختمان جسم 1 تا 6، شما را با سیستم و ساختمان جسم آشنا کردم و در ادامه، کنترل وزن و اینکه چی بخوریم را مطرح کردیم. چقدر زیبا است که در کتاب خدا هم مطرح می شود که ای انسان، به غذایی که می خوری نگاه کن. پروتئین ها، کربوهیدرات ها، چربی ها را در این سی دی ها مطرح می کنیم. حتماً از این 4 سی دی استفاده کنید.
حتماً در منزل خودتان ترازو داشته باشید. بعضی ها می گویند که استفاده از ترازو، باعث استرس می شود و قطعاً همینطور است باید این استرس وجود داشته باشد تا اقدامی صورت بگیرد. هیچ فرمولی نمی خواهد، قد خودتان را مشخص کنید، 100 را از قد خودتان بردارید، باید وزن شما این عدد باشد.

ما هیچ قرصی به اسم لاغری نداریم. قرص هایی که در تلویزیون و رادیو تبلیغ می شود، همه قلابی هستند. از اینها پرهیز کنید، چون ضد سلامتی و نابود کننده جسم شما هستند. پس فاز سومی که ما شروع کردیم، DSAP بود و بعد فاز چهارم اضافه وزن است، برای رسیدن به یک عمر طولانی. چون وزن زیاد، باعث کوتاه شدن عمر می شود.
سه چیز هست که عمر انسان را به شدت کوتاه می کند. 1ـ یبوست 2ـ خواب 3ـ چاقی
* خواب باید حتماً 7 ساعت باشد. نباید تا دیروقت بیدار بمانید و 2 شب بمانید. اگر بیمار ماندید اشکالی ندارد، ولی منتظر انواع و اقسام سرطان ها و پیری زودرس باشید. چیزی که باعث پیری می شود، مسئله خواب شب است.
باید از وادی اول استفاده کنید و روی این موارد متمرکز شوید. ما چهارده وادی داریم، ولی به عقیده من اگر وادی اول را متوجه شویم، می تواند یک پل پیروزی برای ما تلقی گردد.
کسانی که راهنما می شوند، حتماً باید فالوآپ داشته باشند (هم راهنما و هم راهنمای تازه واردین). کسی که اصلاً فالوآپ نداده باشد، نمی تواند کمک راهنما شده باشد. ما درست است که به یکدیگر اطمینان داریم، ولی باید مسئله آزمایشها مشخص شود.
مسئله بعد؛
کسانی که قبول می شوند. اگر راهنما هستند، حتماً باید خودشان مستقیم نزد آقای ترابخانی بیایند و امضاء بگیرند. اگر برای تازه واردین هستند، باید نزد آقای اشکذری بروند و امضاء بگیرند. اگر برای خانواده هستند، باید حتماً به تهران بیایند و امضاء خانم آنی یا کماندار را بگیرند.

ممکن است بگویید، چرا باید از بوشهر شخص بیاید تهران و امضاء بگیرد؟ بخاطر این است که اگر فرد ، یک سال بعد گفت که لژیونت را ببند، راهنما بگوید که تو چه کاره هستی که به من می گویی لژیونت را ببند.
ـ در شعب، راهنمایانی که بالای 8نفر ، قبول شده در راهنمای تازه واردین و راهنمایی داشتند، حتماً به دست ما برسانند. آقای ترابخانی و خانم آنی.
ـ ما در گروه خانواده، کارگروهی را تشکیل داده ایم. سعی کردیم در این کارگروه ، از نیروهایی که کاری ندارند و قبلاً اسیستانت بوده اند، استفاده کنید. ولی به یک مسئله ای بر می خوریم، اینکه شاید چون قدیمی بوده اند، بخواهند خودفرمانی کنند و مطیع کامل نباشند. بنابراین باید این افراد فرمانبردار کامل باشند، در غیر اینصورت از آنها استفاده نمی کنیم.
برای کارگروه کنگره 60 که در روزهای دوشنبه در پلاک 20 تشکیل می شود، افراد را خود ما دعوت می کنیم. اگر خود ما دعوت کردیم، در جلسه حاضر می شوند. طبق فراخوان در جلسه حضور پیدا می کنند.
الحق هم این نوشتن سی دی ها، سفر دوم و سفر اول، برای همسفران بسیار خوب بوده است. تمام گروهها باید از سفر دومی ها، استفاده کنند. همسفران برای دبیری، مرزبانی، نگهبان و ... باید از سفر دوم استفاده کنند. اگر سفر دوم در آن شعبه وجود نداشت، می توانند از سفر اولی استفاده کنند.
ـ مدرک تحصیلی، اگر زیر دیپلم باشند، مدرک تحصیلی نمی خواهیم. ولی اگر دیپلم به بالا و لیسانس باشند، باید کپی مدرک رادر پرونده بگذارند.
ـ امیدواریم در هفته آینده، بتوانیم شال اولین گروه، قبول شدگان در آزمون کمک راهنمایی را بدهیم.
از اینکه به صحبت های من گوش کردید، از همه شما سپاسگزارم.

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/07/03

دانلود

منبع: وبلاگ کنگره 60


آخرین ویرایش: پنجشنبه 4 مهر 1398 11:32 ق.ظ

 
سه شنبه 9 مهر 1398 04:16 ب.ظ
خدا قوت
دوشنبه 8 مهر 1398 05:49 ب.ظ
خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic