کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ هفته اسیستانت ایجنت و مرزبان

پنجشنبه 11 مهر 1398 12:07 ب.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 


جلسه سوم از دوره شصت و هفتم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر مونا با دستور جلسه «هفته اسیستانت ایجنت و مرزبان» در روز چهارشنبه 10 مهرماه سال جاری راس ساعت 9 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد؛
امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است.
اکثر ورق های امتحانی مورد بازبینی قرار گرفتند. از این تعداد 3 نفر قبول شدند ، همسفر مهراد میرمحمدی ، مسافر مرتضی رحیمی لژیون دهم شهرری ، مسافر غلامرضا خسروی رهجوی آقای مازیار اعرابی شعبه شهرری .
گفته بودیم هرکدام که می خواهند برگه هایشان را ارزیابی کنیم، 10هزارتومان بدهند، این بخاطر این بود که کل افراد شرکت کننده تقاضای ارزیابی ندهند. 870.000 تومان هزینه کل بازبینی ها شد که به داخل سبد می ریزم.
گروه همسفران و مسافران، استفاده از نشریاتشان برای ما رصد می شود. لژیون های متعددی بودند در گروههای همسفران و بعضی شهرها، که اصلاً از منابع آموزشی استفاده نمی کنند. کسانی که راهنما هستند باید منابع آموزشی کنگره 60 را درس بدهند.
ما تصمیم داریم که مجوز آکادمی بگیریم و این موضوع در حال پیگیری است. ولی الآن ما یک آکادمی آزاد هستیم. ورقه های بچه ها را نگاه می کردم، یک نفر سیکل داشت، یکی راهنمایی، یکی دکترا . جالب اینجاست که کسی که سیکل دارد قبول شده است، ولی کسی که دکترا دارد قبول نشده است. همه در حال آموزش دیدن هستند، پس ما دو کار را داریم باهم انجام می دهیم، هم درمان را انجام می دهیم و هم دانش نهایی را به افراد منتقل می کنیم.

یک متخصص نزد من آمد، گفت من 4سال است که در حال درمان افراد هستم، هیچ خروجی نداشتم، شما چه کار می کنید که به درمان می رسید؟ کل موضوع را برایش تشریح کردم. پس ما هم به درمان می رسیم و هم این دانش را تکثیر می کنیم و انتقال می کنیم.
انتقال این دانش چگونه اتفاق می افتد؟ زمانی انتقال دانش اتفاق می افتد که راهنمایان ما خیلی قوی باشند و متون کنگره را کار کنند. باید منابع کنگره مورد آموزش قرار بگیرد. برای همین است که 4500نفر در آزمونهای ما شرکت کردند و علاقه بسیار دارند که راهنما باشند. بنابراین متون ما از مسائل اساسی آموزشی هستند.
چند سال پیش که درمان سیگار را شروع کردیم، همه می خندیدند و مسخره می کردند. یک روز گفتم : زمانی می رسد که اگر شما هروئین بکشید، راحت تر از آن است که سیگار بکشید. الآن همینطور شده است. در قدیم راهنمایان و دیده بانان یواشکی سیگار می کشیدند، ولی الآن دیگر اصلاً چنین موضوعی را نمی بینید.
چهارشنبه وقتی بچه ها را بغل می کردم، دقت کردم ، دیدم که همه پهلو ها و شکم ها بزرگ شده . این درست نیست، چون سلامتی شما برای من مهم است و دوست دارم که شما سالم باشید.
دیروز راجع جسم صحبت کردم و اسم سی دی ماشین است. جسم یک ماشین است. ما دنبال رژیم غذایی نیستیم، غذای مناسب، زمان مناسب و اندازه مناسب. نمی خواهم کاری کنیم که قلم بگیرید دستتان و همه چیز را یادداشت کنید.
باید بدانید کالری، کربوهیدرات ها، اسیدهای آمینه چه هستند؟ چه غذاهایی نباید بخوریم و چه باید بخوریم؟ گاهی از نخوردن مریض می شویم. در سی دی همه اینها گفته شده است.
درصد سلامتی در کنگره 60، هم از نظر روحی و روانی و هم از نظر فیزیولوژی و جسمی از سطح معمولی جامعه بالاتر است. همه بچه های کنگره 60 ورزش می کنند و همه از تعادل روحی و روانی مناسب برخوردار هستند.
شاید در دو هفته آینده، اولین گروه راهنمایانی که شال می گیرند، اعلام می کنیم.

هفته ای به اسم اسیستانت، ایجنت و مرزبان پیش رو داریم. در کنگره 4 جشن داریم، جشن دیده بانان، جشن راهنمایان، جشن مرزبانان، ایجنت، اسیستانت و جشن همسفران. در کنگره بالای 3000نفر پرسنل داریم که کار و خدمت می کنند. این افراد کنگره را می چرخانند، ولی هیچگونه حقوقی به آنها پرداخت نمی شود. همه نیروها به صورت پاره وقت و داوطلبانه کار می کنند. این نیروها آموزش دیده اند. در کنگره 60، به گونه ای افراد آموزش دیده اند که در کار یکدیگر نمی روند. یکدیگر را دور نمی زنند. من هم اگر یک کاری در یک شعبه دارم، اول با ایجنت یا مسئول رده بالای آن شعبه صحبت می کنم. مستقیم وارد شعبه نمی شوم، اگر کاری با یک شعبه شهرستان دارم، با آقای حکیمی صحبت می کنم. در سیستم ما هم همینطور است، همه افراد به گونه ای آموزش دیده اند که کسی یکدیگر را دور نمی زند. اگر این آموزش را نبینند، 24ساعت باهم درگیر هستند و در کار همدیگر دخالت می کنند.
من دیروز با یک خانم مسافر صحبت می کردم، مصرف کننده شیشه بود، 4ماه کمپ خوابیده بود، گفت ماهی 860هزارتومان کمپ می گیرد. 6 ماه هم در یک بیمارستان خوابیده بود و شبی 1میلیون و ششصدهزارتومان هزینه تختش می شد، بعد از شش ماه حال بسیار بدی داشت و یک کیسه بزرگ ، پر از قرص های گوناگون دستش بود. من حساب کردم که نزدیک به 144میلیون تومان فقط پول تخت بیمارستانش شده بود، پول آزمایش و بقیه را حساب نکردم. قشنگ نزدیک 200میلیون تومان هزینه کرده بود.
گفتم که گنجشک را با چه می زنند؟ گفت با تیروکمان. گفتم: گنجشک را با تانک که نمی زنند. حالا مقداری شیشه می کشیده، کمی هم توهم داشته که با نکشیدن درست می شده. چرا اینهمه هزینه برای چنین آدمی، بعد از این همه هزینه و درمان، تازه مشکلاتش شروع می شود.

حالا وقتی ما به رهایی می رسیم، نباید از راهنمایمان یک قدردانی کنیم؟ همسفران هم که باعث سفر دوم می شوند، نباید از راهنمایشان تجلیل و تشکر کنند؟ شما با کسی که یکسال با شما سروکله زده و شما را در درمان کمک کرده، نمی خواهید 50هزارتومان در پاکت بگذارید به او بدهید؟
من نمی خواهم جوری بگویم که بگویید مهندس، کنگره را پولی کرده است، اگر بخواهم کنگره را پولی کرده باشم، همان اولش می گویم که هرکسی که آمد، 6میلیون تومان پول واریز کند.
حالا نباید از افرادی که برایتان این امکانات را بوجود آورده اند، تشکر و قدردانی کنید.
حالا هفته اسیستانت، مرزبان وایجنت است، نباید از اینها تشکر کنیم؟ از مرزبانی که از اول صبح در را باز می کند و خدمات انجام میدهد، یا ایجنت و اسیستانتی که لحظه به لحظه همه چیز را بررسی می کند.
پس در این هفته، به شما اجازه فرصت داده ایم که قدردانی کنید. در شرایط عادی شاید اگر بخواهید به یک مرزبان پول بدهید، توهین تلقی شود.
پس در این هفته باید از این عزیزان تشکر و قدردانی کنیم. اگر شعب خواستند شیرینی و شربت بدهند، به نگهبان لژیون سردار بگویند که ما امسال شیرینی و شربت می خواهیم، اینها تهیه می کنند و به شما می دهند.
سن ایچ و ساندیس به هیچ عنوان نگیرید، چون اصلاً مفید نیستند و تماماً ضرر دارند. آبلیمو و شکر بگیرید و شربت درست کنید.
یکی از دانشمندان می گفت : بطری های پلاستیکی آب ، باعث عقیم شدن بسیاری از مردان و زنان شده است. تماماً ریز پلاستیک ها را قورت می دهند و تمام ریزگردهایی که در بطری است، شخص می خورد. وای بحال زمانی که یک چیز داغ مثل چای داخل این لیوانها ریخته می شود. خداروشکر ما همه ی اینها را از کنگره حذف کردیم.
امیدوارم در هفته آینده بتوانیم به خوبی و قشنگی از ایجنت و مرزبان و اسیستانت تشکر کنیم.

روزی که من شروع به درمان سیگارکردم، یکسری از آقایان را بعنوان دستیار انتخاب کردم، امروز هم می خواهم یک چهره راهنمای اضافه وزن را به شما معرفی کنم، آقای سیروس شقاقی. سیروس بالای چهارده کیلو وزن کردم.
الآن به گونه ای شده است که علمای کاهش وزن می گویند که خودتان را وزن نکنید، چون استرس ایجاد می کند، ولی باید بدانید که استرس طبیعی است. 50کیلو اضافه وزن، یعنی وقتی راه می روید، 5 کیسه برنج 10 کیلویی روی شانه های شما است.
در سی دی 3، با پروتئین ها آشنا می شوید.

 


نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/07/10

دانلود

 منبع: کنگره60


برچسب ها: کنگره 60 ، درمان اعتیاد ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 11 مهر 1398 12:09 ب.ظ

 
دوشنبه 15 مهر 1398 10:41 ق.ظ
خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic