برداشت از سی دی الکل

یکشنبه 12 آبان 1398 11:32 ق.ظنویسنده : همسفر محبوبه

 
در ابتدا مطالبی از سخنان استاد خوانده می شود که بیانگر این موضوع است که استفاده از شراب باعث می شود شیطان وجود انسان نمایان شود و تخریبات زیادی هم به خودش و هم به دیگران وارد نماید ، به همین جهت نسبت به تریاک بیشتر مورد توجه قرار گرفت . کسی که تریاک مصرف می کند آرام است و سر و صدایی ندارد اما یک فرد مشروب خوار ، بعد از استفاده ، دادوهوار راه می اندازد ، چاقوکشی می کند ، چقدر انسان ها بودند که با خوردن مشروب ، فرزند ، همسر و یا خودشان را کشتند .
 مهندس برای تفکیک عملکرد مصرف کنندگان داستانی زیبا تعریف می کنند ، ایشان می گویند سه دوست بودند که یکی الکلی بود ، یکی تریاکی و یکی هم حشیش مصرف می کرد ، انها از دروازه شهری وارد شهر شدند و بعد هر کدام مشغول مصرف خود شدند ، الکلی شروع کرد به عرق خوردن ، تریاکی تریاک می کشید و آنکه حشیشی بود مشغول کشیدن حشیش . بعد از اتمام کارشان به خودشان آمدند که از شهر خارج شوند دیدند دروازه شهر بسته شده ! حالا هر کدام چگونه رفتار کردند : آنکه حشیش مصرف می کرد گفت بیاید از این سوراخ کلید خارج شویم. عرقی گفت کدام پدر سوخته ای در را بسته ، چاقو بدهید بکشمش و شروع کرد به دادوهوار کردن . تریاکی گفت خب این چه کاریه ، همین جا بخوابیم صبح که شد خودشان در را باز می کنند .
 این داستان به خوبی وضعیت یک الکلی را بیان می کند . پس استفاده از الکل در مذهب ما حرام شد اما باید توجه داشت که خداوند در قران کلمه خمر را آورده و خمر به معنی پرده و پوشش ، یعنی آنچه روی تفکر انسان پرده و پوشش قرار دهد و در ابتدای حرام شدن موضوع شراب ، برای انسان های شراب خوار که ایمان آورده بودند بسیار سخت بود که مصرف نکنند اما بعد از شنیدن مضرات آن و در مرحله بعد برخوردهای ناهنجار که برای این افراد آمد و سپس بطور کلی فرمان منع شدن شراب ، باعث شد که از خوردن شراب خودداری کنند . 
موضوع الکل و هر موضوع دیگر دقیقا برحسب اطلاعات بشر هر روز تکامل یافت تا این که به نقطه ای رسید که خوردن آن حرام قائل شد ، در کنگره هم قوانین به همین صورت صادر و اجرا می شوند مثلا ابتدا مهندس گفتند شراب ضدارزش است بعد کم کم گفتند پاکی را صفر می کند و مشروبات ممنوع است . از مضرات شاخص الکل ایجاد مشکلات کبدی است و در انتها به نابودی کبد منجر می شود و مصرف الکل 20 درصد عمر را کاهش می دهد .
 اگر خوردن شراب را ممنوع کرده اند ، شروع می کنیم به جنگیدن و بدنبال مقصر می گردیم و این خاصیت انسان است که می خواهد دیگران را مقصر کند مثلا می گوید اگر الکل یا تریاک نبود من معتاد نمی شدم ، اگر چاقو نبود من آدم کشی نمی کردم ، اگر شیطان نبود من گناه نمی کردم در واقع او می خواهد خودش را از زیر بار مسئولیت رها کند در حالیکه این گونه نگاه کردن به هستی بسیار ساده لوحانه است . باید بیندیشم و ببینیم مقصر کیست ؟ آیا موادمخدر یا چاقوی آشپزخانه و یا شیطان مقصرند ! یا اینکه خودمان و نفس ضعیفمان مقصر است ! در کلام ا... گفته شده که : از شما درباره خمر و قمار می پرسند بگو که این دو منافعی برای شما دارد اما مضرات آن بیشتر است ، از آن اجتناب کنید . مهندس می فرمایند : علم به هر درجه ای از پیشرفت هم برسد باز متدی نمی تواند روی دست روش Dst و کتاب 60 درجه بزند . در این روش ما با سلولها کار داریم ، با نورون های مغزی کار داریم و داریم اینها را درست می کنیم ، پس شخص مسافر باید از همان ابتدا طبق دستور راهنما و جدول جلو برود و اگر از ابتدا بدرستی این عمل را انجام بدهد در انتها به مشکل برخورد نمی کند . 
مهندس چند نکته را متذکر می شوند که تمامی بچه ها باید مدنظر داشته باشند .
 1- رهجو باید به راهنما ایمان داشته باشد و این به نفعش است که بداند راهنما بیشتر از او می داند ( در مورد درمان اعتیاد) 
2- به کارهایتان نظم بدهید ، برنامه ریزی داشته باشید ، کسی که نظم ندارد خیلی تخریب می تواند ایجاد کند . 
3- اگر می خواهیم پایه های کنگره استوار بماند ، معرفت ، عمل سالم و عدالت را اجرا نمائیم . نگهبان جلسه را بر مبنای هم لژیونی و دوستی و رفاقت انتخاب نکنیم که بزرگترین خیانت است . اگر راهنمایی هنگام انتخابات بگوید به فلانی رای بدهید ، بزرگترین اشتباه را کرده . 
4- احترام گذاشتن در کنگره بسیار حائز اهمیت است . به مرزبانان ، راهنمایان ، ایجنت و اسیستانت باید احترام بگذاریم . مهندس می گویند اگر روی چوب خشک هم شال نارنجی ، زرد یا سفید انداختیم باید به آن احترام بگذارید ، پس در کنگره جایگاه مورد احترام است و ما کاری به اشخاص نداریم . 

نمونه سوال از این سی دی

 1- الکل تا چند درصد باعث کاهش عمر می شود ؟ 
20درصد
 2- الکل به کدام عضو بیشترین آسیب را نی زند ؟ 
کبد⚫ کلیه⚪معده⚪صفرا⚪ 
3- از الکل چه استفاده هایی می شود ؟ 
در پزشکی ، تولیدات کارخانجات ، تولید ادکلن 
4- مرفین از چه ماده ای گرفته شده ؟
 تریاک
 5- نام یک مسکن خیلی قوی که از تریاک گرفته می شود را بگویید ؟
 مرفین 
6- در قران راجع به خمر چه کفته شده است ؟ 
برای شما منافعی دارد اما ضررات آن بیشتر است ، از آن اجتناب کتید.
 7- شراب مربوط به چه زمانی لست ؟ 
میلیونها میلیون سال قبل 
8- لغت چرخ باد را جایگزین کدام لغت ساخته اند؟ 
هلیکوپتر 9- ساخت یک لغت چه مقدار هزینه دارد ؟
 10تا 40 میلیون⚪ 30 تا 50 میلیون⚪ 20 تا 50 میلیون ⚫ 60 تا 70 میلیون⚪ 
10- قبل از ممنوع شدن مشروبات الکی در کنگره ، چه عنوانی به آن داده شد ؟ 
یک ضدارزش 
11- در چه صورت قطع ناگهانی مصرف مواد باعث مرگ فرد می شود ؟ 
سن بالا باشد و شخص بیماری قلبی هم داشته باشد . 
12- راز درمان اعتیاد در کدام کتاب آورده شده است ؟
 کتاب 60 درجه 

با احترام کمک راهنما ، خانم زهره

آخرین ویرایش: یکشنبه 12 آبان 1398 12:49 ب.ظ

 
پنجشنبه 16 آبان 1398 06:40 ب.ظ
دست همه دوستان درد نکند خدا قوت
چهارشنبه 15 آبان 1398 06:09 ب.ظ
بسیار عالی بود استاد عزیزمان و متشکرم بابت همه چیز
یکشنبه 12 آبان 1398 10:03 ب.ظ
بخاطر نوشته زیبا و روان ازتون تشکر می کنم
یکشنبه 12 آبان 1398 12:49 ب.ظ
بسیار عالی بود
خیلی ممنون از کمک راهنمای عزیزم که همیشه در حال آموزش دادن رهجوهاشون هستن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات